Nasze produkty

Deski dekoracyjne

  • Zastosowanie: do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych w celach dekoracji na ścianach i elewacjach.
  • elastyczne deski o rozmiarach: szer: 13, 16, 18 cm, dł: 260 cm,
  • ekologiczne, wykonane z plastycznej masy akrylowej,
  • barwione lakierobejcą akrylową- doskonale imitują drewniane deski,
  • do dekoracji na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń,
  • gwarancja wysokiej jakości,
  • paroprzepuszczalne, odporne na warunki atmosferyczne,
  • umożliwiają łatwe i szybkie wykonanie (gotowe do przyklejenia)

Sposób wykonania

NAKŁADANIE KLEJU: na podłoże zwarte, nośne i odpowiednio przygotowane, nakładamy klej pacą zębatą 4mm tak, aby pasma kleju układały się prostopadle do układanych desek na powierzchni  max 3-4 desek, ok. 1,5-2,5m2- w zależności od szybkości wysychania kleju i temperatury, optymalna tem.od 10*C do 25*C. Nie należy kleić na podłoża mokre lub intensywnie nasłonecznione. Przyschniętego kleju nie wolno zwilżać, należy go usunąć i nie łączyć poprzez mieszanie z klejem w opakowaniu.
PRZYKLEJANIE DESEK: Klejenie rozpoczynamy od wyznaczenia górnej linii klejenia, po nałożeniu kleju przykładamy deskę, dociskamy ją od środka do brzegów najpierw dłonią, a następnie twardym wałkiem malarskim wyciskając w ten sposób nadmiar kleju. Nadmiar kleju usuwamy wilgotną gąbką.
DOCINANIE NA WYMIAR: Deski docinamy do odpowiednich wymiarów ostrym nożem do wykładzin przy pomocy kontownika. W razie potrzeby wyrównujemy krawędzie papierem ściernym a następnie malujemy krawędzie dwukrotnie lakierobejcą zaprawkową. Przy łączeniu desek na rogach zewnętrznych/kąt prosty/końce dwóch desek zarabiamy przy pomocy pacy z papierem ściernym o granulacji 60-80 pod kątem 45*. Po dopasowaniu przyklejamy w pożądanym miejscu.
DOCISKANIE WAŁKIEM: Po ułożeniu ok 1,5 -2,5 m2 desek, każdą z desek dociskamy po kolei twardym wałkiem w celu likwidacji ewentualnych pustych przestrzeni pod deskami. Nadmiar kleju usuwamy mokrą gąbką lub szmatką aby uniknąć zabrudzeń.
IMPREGNACJA: Przy układaniu desek na elewacji zaleca się polakierowanie całości wyłożonej powierzchni bezbarwnym tiksotropowym lakierem akrylowym za pomocą pędzla w celu wyeliminowania możliwości penetracji wody przez szczeliny między deskami.  Impregnację lakierem wykonać po ok 5 dniach od przyklejenia desek.