Lamele ścienne

Lameline Large - Lagrus

LAMELINE LARGE

Lamele ścienne w wersji LARGE to efektowne listwy dekoracyjne klasy premium. Wykonane z najwyższej jakości MDF i wykończone wyselekcjonowanym fornirem lub trwałym satynowym lakierem stanowią modny i stylowy akcent wnętrza, dodają charakteru oraz poprawiają akustykę. Świetnie sprawdzają się jako ścianka telewizyjna lub praktyczne wykończenie ściany.

OPIS MODELU

LAMELINE LARGE to gotowy do montażu panel o szerokości 18,5 cm i wysokości 275 cm z trzema lamelami o wymiarach 3 x 3 x 275 cm.
Każda lamela jest lakierowana lub fornirowana z trzech stron, zamontowana na lakierowanej lub fornirowanej płycie HDF o grubości 6 mm.

WYKOŃCZENIE

WYKOŃCZENIE – LAKIER SATYNA
W zależności od wybranej opcji lamele i płyta HDF są lakierowane z trzech stron na kolor biały RAL 9003 lub czarny RAL 9005 gładkimi, satynowymi, wysokojakościowymi bezpiecznymi lakierami. Lakier jest nakładany wielowarstwowo, odporny na uszkodzenia i trwały.

WYKOŃCZENIE – FORNIR
 • dąb naturalny, dąb ciemny, dąb biały F RAL 9003
 • fornir orzech amerykański naturalny
W zależności od wybranej opcji lamele i płyta bazowa są pokryte fornirem. Cechą naturalnego forniru jest jego unikatowa struktura i niepowtarzalność włókien jak i różnice w kolorystyce.

UWAGA

Pełna oferta znajduje się w katalogu. Produkty dostępne na zamówienie.
ZALECENIA DOTYCZĄCE MONTAŻU LAMELI MULTIAKUSTIK LAGRUS:
 1. Przed otwarciem produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w pozycji leżącej na równym podłożu i zaaklimatyzować przez okres ok. 24 h w docelowym pomieszczeniu.
 2. Przed montażem należy sprawdzić czy farba dobrze trzyma się powierzchni ściany.
 3. Podłoże na którym planowany jest montaż należy odpowiednio oczyścić, odkurzyć oraz odtłuścić.
 4. Aby ograniczyć dostęp wilgoci do paneli oraz wzmocnić przyczepność kleju – podłoże (ściana) powinno być zagruntowane.
 5. Grunt oraz klej należy dobrać odpowiednio do właściwości podłoża oraz montowanych elementów.
 6. Zaleca się zaimpregnowanie przyciętych krawędzi LAKIEREM WYKOŃCZENIOWYM LAGRUS przed mocowaniem na miejsce docelowe i pozostawić do wyschnięcia.
 7. Panele montujemy przy pomocy elastycznego kleju montażowego, taśmy montażowej lub na listwach montażowych.
 8. Wszelkie zabrudzenia klejem należy bezzwłocznie usunąć odpowiednim środkiem zalecanym przez producenta kleju.
 9. Panele można dociąć do pożądanej szerokości i wysokości.
JAK PIELĘGNOWAĆ LAMELE LAGRUS?
Odpowiednia pielęgnacja paneli jest niezbędna, aby spełniały właściwe swoją funkcję. Przeprowadzanie okresowej pielęgnacji najlepiej wykonać 2-3 razy w ciągu roku. Panele należy delikatnie przetrzeć miękką zwilżoną w wodzie szmatką, aby usunąć kurz i zabrudzenia. Następnie polakierowaną powierzchnię należy wyczyścić środkiem pielęgnacyjnym.
Rekomendujemy środek pielęgnacyjny LAGRUS, który znajduje się w naszej ofercie. Do pielęgnacji paneli fornirowanych można użyć tych samych środków, ponieważ są fabrycznie zabezpieczone lakierem bezbarwnym. Wybierając odpowiednie preparaty należy zwrócić uwagę na ich skład. Należy unikać używania produktów z tzw. „chemii domowej”, gdyż mogą zniszczyć lakierowaną powierzchnię.

OPTYMALNE WARUNKI UŻYTKOWANIA:
 • Temperatura pomieszczenia: od 18° C do 24° C
 • Wilgotność powietrza: od 45% do 60%
 • Zabrudzenia należy usuwać natychmiast, pozostawione dłużej mogą odbarwić lakier / fornir
 • Nie należy stosować mokrych materiałów, past ściernych oraz twardych narzędzi mogących uszkodzić powierzchnię listwy.