Listwy przypodłogowe

Lagrus

Image

LISTWY PRZYPODŁOGOWE

Listwy o nowoczesnym profilu dobrze komponują się z zarówno z klasycznymi podłogami z drewnianych desek jak i z panelami podłogowymi. Oferujemy szeroki wybór listew przypodłogowych z MDF w różnorodnych konfiguracjach: wysokie i niskie, wykończone lakierem lub fornirem dębowym. Bardzo dużą popularnością cieszą się gładkie, proste i minimalistyczne w formie listwy przypodłogowe.

OPIS MODELU

Nasze listwy przypodłogowe są produkowane na bazie kompozytu drzewnego o podwyższonej odporności na działanie wilgoci (zielony MDF). Najwyższej jakości jest nie tylko sam materiał, ale również pokrywająca go powłoka – bardzo wytrzymały i odporny na uderzenia ekologiczny lakier przemysłowy lub fornir dębowy lakierowany bezbarwnie.

WYKOŃCZENIE

WYKOŃCZENIE – LAKIER SATYNA
standardowo w ofercie podstawowej listwy mają kolor biały RAL 9003.
Wybrane modele są dostępne w kolorze jasnoszarym RAL 7035 oraz czarnym RAL 9005.
Istnieje możliwość wybrania dowolnego koloru RAL, NCS. Kolory z poza standardowej palety są wyceniane indywidualnie.

WYKOŃCZENIE – FORNIR DĘBOWY
naturalny lakierowany lub surowy
Naturalny fornir dębowy charakteryzuje się niepowtarzalną strukturą. Stosujemy tylko naturalne forniry, dlatego nie gwarantujemy powtarzalności włókien. Możliwe są różnice w kolorystyce ze względu na unikatową strukturę fornirów.

UWAGA

Pełna oferta znajduje się w katalogu. Produkty dostępne na zamówienie.
ZALECENIA DOTYCZĄCE MONTAŻU LISTEW LAGRUS:
  1. Przed otwarciem produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w pozycji leżącej na równym podłożu. Listwy należy zaaklimatyzować przez okres ok. 24 h w docelowym pomieszczeniu.
  2. Przed montażem należy sprawdzić czy farba dobrze trzyma się powierzchni ściany.
  3. Podłoże na którym planowany jest montaż (zarówno ściany jak i podłoga) należy odpowiednio oczyścić, odkurzyć oraz odtłuścić.
  4. Aby ograniczyć dostęp wilgoci do listwy oraz wzmocnić przyczepność kleju podłoże (ściana) powinno być zagruntowane. Grunt oraz klej należy dobrać odpowiednio do właściwości podłoża oraz montowanych elementów.
  5. Montaż należy przeprowadzić zgodnie z aktualnie obowiązującymi zaleceniami i normami. Zaleca się powierzenie montażu profesjonalnym i wykwalifikowanym ekipom monterskim.
  6. Zaleca się zaimpregnowanie krawędzi LAKIEREM WYKOŃCZENIOWYM LAGRUS. Na surowy MDF (cięcia) stosować min. dwie warstwy preparatu. Krawędzie i miejsca łączeń listew zagruntować Lakierem po przycięciu, ale przed mocowaniem na miejsce docelowe i pozostawić do wyschnięcia.
  7. Listwy montujemy przy pomocy kleju elastycznego. Wszelkie zabrudzenia klejem należy bezzwłocznie usunąć odpowiednim środkiem zalecanym przez producenta kleju.
  8. Po kompletnym przyklejeniu listew oraz wyschnięciu kleju należy zabezpieczyć każde łączenie sąsiadujących listew za pomocą akrylu malarskiego lub LAKIERU WYKOŃCZENIOWEGO LAGRUS w odpowiadającym kolorze.
  9. W przypadku nierównych powierzchni tynków, ze względów estetycznych, zaleca się zastosowanie akrylu malarskiego do wypełnienia szczelin powstałych pomiędzy listwą a ścianą, dzięki któremu uzyska się płynne przejście. Nie zaleca się stosowania akrylu malarskiego na łączeniu listwy z podłogą.
  10. Dopuszcza się stosowanie papierowej taśmy klejącej na powierzchnie lakierowane, lecz konieczne jest jej usunięcie w okresie 8 godzin od naklejenia.
JAK PIELĘGNOWAĆ LISTWY?
Odpowiednia pielęgnacja listew jest niezbędna, aby spełniały one właściwe swoją funkcję. Przeprowadzanie okresowej pielęgnacji najlepiej wykonać 2-3 razy w ciągu roku. Listwy należy delikatnie przetrzeć miękką zwilżoną w wodzie szmatką, aby usunąć kurz i zabrudzenia. Następnie polakierowaną powierzchnię należy wyczyścić środkiem pielęgnacyjnym.
Rekomendujemy Środek pielęgnacyjny LAGRUS, który znajduje się w naszej ofercie. Do pielęgnacji listew z fornirowanych możesz użyć tych samych środków, ponieważ są fabrycznie zabezpieczone lakierem bezbarwnym. Wybierając odpowiednie preparaty należy zwrócić uwagę na ich skład. Należy unikać używania produktów z tzw. „chemii domowej”, gdyż mogą zniszczyć lakierowaną powierzchnię.