Systemy dekoracyjne

Sand Pearl

Sand Pearl

Sand Pearl jest opalizującą farbą dekoracyjną z domieszką błyszczącego kruszywa, który zapewnia niepowtarzalny efekt „perłowego piasku”. Produkt charakteryzuje się połyskiem, łagodnie stłumionym przez drobinki błyszczącego „piasku”, wysoką odpornością na zmywanie oraz możliwością kształtowania dowolnych wzorów. Sand Pearl daje nieograniczone możliwości w tworzeniu niepowtarzalnych efektów dekoracyjnych, zależnych jedynie od inwencji osoby wykonującej dekorację. Paleta barw została stworzona w sposób umożliwiający dobór koloru pasującego zarówno do wnętrz modernistycznych jak i antycznych.
Przeznaczenie:
  • pomieszczenia prywatne oraz użyteczności publicznej

Skład systemu

System Sand Pearl składa się z następujących produktów:
  • Farba Mineral Prim Granite, biała lub barwiona, pełniąca funkcję podkładową
  • Farba metaliczna Sand Pearl nadająca końcowy wygląd systemu
Szczególną uwagę należy zwrócić na oświetlenie wykonanej powierzchni – pozwoli to nam uwydatnić perłową poświatę produktu.

Sposób wykonania

Gruntujemy podłoże farbą Mineral Prim Granite starając się nie pozostawiać śladów po wałku – będą widoczne po wyschnięciu farby Sand Pearl.
Przed użyciem Sand Pearl produkt należy przemieszać. Do nałożenia farby najprościej jest użyć wałka, pozwoli on nanieść równomierną warstwę produktu na ścianę, a następnie używając płaskiego pędzla należy modelować strukturę w taki sposób, aby uzyskać ciekawe i różnorodne efekty dekoracyjne. Sand Pearl można z powodzeniem aplikować na ścianę innymi narzędziami malarskimi np. rękawicą, pacą, wałkiem. Produkt jest szybkoschnący, dlatego zaleca się pracować na powierzchni nie większej niż 2-3 m2.
 
Narzędzia:
  • wałek ze średnim włosiem, pędzel płaski, paca typu INOX, rękawica do struktury

Opakowania i zużycie

  • Mineral Prim Granite – 1 kg, 3 kg, 6 kg, 12 kg – 0,2 kg/m2
  • Sand Pearl – 1 kg, 3 kg, 10 kg, 20 kg – 0,2 kg/m2